خورخه لوئیس پینتو جانشین ایوان یووانوویچ

توافق تیم ملی امارات با سرمربی کلمبیایی

تیم ملی امارات بعد از جدایی ایوان یووانوویچ سرمربی صرب این تیم ، دوازده گزینه را برای جانشینی او در نظر داشت اما به نظر می رسد این پست به لوئیس پینتو خواهد رسید.

به گزارش "ورزش سه"  گزارش های مطبوعاتی نشان می دهند که فدراسیون فوتبال امارات با خورخه لوئیس پینتو مربی کلمبیای به توافق نهایی رسیده است. روزنامه امارات الیوم در این رابطه گزارشی را منتشر کرد که در آن فدراسیون فوتبال امارات و پینتو برای امضای قراردادی دوساله به توافق رسیدند. پینتو هدایت تیم ملی امارات را در مقدماتی جام جهانی 2022 و مقدماتی جام متل های آسیا 2023 به عهده خواهد داشت.

 

 

 


در این ارتباط گفته می شود که پینتو در انتظار مهیا شدن سفر به امارات است تا ماموریتش در این تیم را آغاز کند. او گفته است که علاقه اماراتی ها به او چیز جدیدی نیست و زمانی که او مربی تیم هندوراس بوده است با پیشنهاد تیم ملی امارات مواجه شده است.


آخرین تیمی که پینتو در آن حضور داشته میلوناریوس کلمبیا بود. او موفق ترین مربی کلمبیایی در خارج از این کشور به حساب می آید که با باشگاه هایی در پرو، کاستاریکا و ونزوئلا موفق به کسب 9 قهرمانی شده است در حالی که تجربه هدایت کاستاریکا و هندوراس را هم در رده ملی دارد.